ЦЕНТРАЛЬНА ГЕОФІЗИЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ ЗВЕРТАЄМО УВАГУ СПОЖИВАЧІВ ГІДРОМЕТЕОРОЛОГІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ!
ЦЕНТРАЛЬНА ГЕОФІЗИЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ДОВІДОК ВИКОРИСТОВУЄ ДАНІ СПОСТЕРЕЖЕНЬ, ЯКІ ПРОХОДЯТЬ НАЙПОВНІШИЙ І НАЙРЕТЕЛЬНІШИЙ КРИТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ У ВІДПОВІДНИХ СТРУКТУРНИХ ПІДРОЗДІЛАХ ОБСЕРВАТОРІЇ
UK EN
  головна |  новини |  контакти |  гостьова книга |  файли |  документи |  аудіозаписи |  паспорт погоди | 
за місяць
38643 переглядів
678 відвідувачів
1317 сессій
3191 хостґвновини

01.08.2016    Зростання забруднення повітря у столиці пов’язане з викидами забруднювальних речовин та погодними умовами

В останні дні липня пости спостережень обсерваторії фіксують підвищення рівнів забруднення. Так середньодобові концентрації діоксиду азоту 25-28 липня перевищували відповідні гранично - допустимі концентрації (ГДК) у 4-5 разів на постах, які знаходяться поблизу магістралей з інтенсивним рухом  автотранспорту: це Бессарабська площа, Московська площа, проспект Перемоги (поблизу метро Святошин), вул. Довженка (район метро Шулявка), бул. Лесі Українки, Оболонський проспект.

            Спостерігалось підвищення концентрацій оксиду вуглецю на вул. Довженка, Бессарабській та Московській площах до 1,7 ГДК середньодобових, Оболонському проспекті – до 1,5 ГДК середньодобових.

            Концентрації формальдегіду перевищували ГДК середньодобові на цих постах в 2,9 – 4,6 раза.

            Така ситуація обумовлена викидами автотранспорту, які становлять більше 87 % від загальної суми викидів в атмосферу. Крім того, працюючі ТЕЦ, інші підприємства, а також ремонтні  роботи  з укладки нового асфальту на магістралях міста, є джерелами викидів. З бітумної смоли при укладці асфальту при високих температурах відбувається випарування різноманітних органічних сполук, у тому числі формальдегіду.

Нинішнє високе забруднення атмосферного повітря перш за все пов’язане з метеорологічними умовами: високою температурою повітря, відсутністю опадів, наявністю нічних приземних інверсій, які стримують вертикальне перемішування повітряних мас.

За даними аерологічного зондування атмосфери з 23 липня у Києві спостерігаються нічні інверсії до висоти близько 400 м. Це значить, що температура повітря з висотою  не зменшується, як це має відбуватись у звичних погодних умовах, а зростає. Тому відбувається накопичення шкідливих домішок у приземному шарі повітря, які не розсіюються у верхніх шарах атмосфери.

            Ситуацію можна дещо поліпшити поливанням вулиць, припиненням укладання нового асфальту, який є додатковим джерелом потрапляння шкідливих домішок в приземний шар повітря. Ремонт доріг є додатковою причиною автомобільних корків під час стояння в яких, автомобілі здійснюють додаткові викиди забруднювальних речовин у повітря.

...
новини ЦГО
03.05.2017  Погодні підсумки контрастного квітня у столиці
Закінчився квітень, який на 1,7 °С був теплішим за кліматичну норму. За даними спостережень
26.04.2017  Довідка про погодні параметри у місті Чорнобиль 26 квітня 1986 року
05.04.2017  ПРО ПОГОДУ Й ВОДУ
05.04.2017  Четверте квітня у столиці виявилось першим літнім днем у цьому році
За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії у вівторок середньодобо
04.04.2017  Друга поспіль ніч у столиці стала рекордною
За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії 4 квітня у Києві спостеваш IP 107.22.83.0
Україна, 03028, м. Київ-28, проспект Науки, 39, корпус 2
тел/факс: (044)525-94-58, (044)525-69-69. E-mail: aupcgo@meteo.gov.ua
© Використання матеріалів сайту дозволяється тільки з дозволу керівництва обсерваторії