ЦЕНТРАЛЬНА ГЕОФІЗИЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
імені Бориса Срезневського
ЗВЕРТАЄМО УВАГУ СПОЖИВАЧІВ ГІДРОМЕТЕОРОЛОГІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ. ЦЕНТРАЛЬНА ГЕОФІЗИЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ДОВІДОК ВИКОРИСТОВУЄ ДАНІ СПОСТЕРЕЖЕНЬ, ЯКІ ПРОХОДЯТЬ НАЙПОВНІШИЙ І НАЙРЕТЕЛЬНІШИЙ КРИТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ У ВІДПОВІДНИХ СТРУКТУРНИХ ПІДРОЗДІЛАХ ОБСЕРВАТОРІЇ
  головна |  новини |  контакти |  гостьова книга |  файли |  документи |  аудіозаписи |  паспорт погоди | 
за місяць
58147 переглядів
1036 відвідувачів
1571 сессійновини

01.08.2016    Зростання забруднення повітря у столиці пов’язане з викидами забруднювальних речовин та погодними умовами

В останні дні липня пости спостережень обсерваторії фіксують підвищення рівнів забруднення. Так середньодобові концентрації діоксиду азоту 25-28 липня перевищували відповідні гранично - допустимі концентрації (ГДК) у 4-5 разів на постах, які знаходяться поблизу магістралей з інтенсивним рухом  автотранспорту: це Бессарабська площа, Московська площа, проспект Перемоги (поблизу метро Святошин), вул. Довженка (район метро Шулявка), бул. Лесі Українки, Оболонський проспект.

            Спостерігалось підвищення концентрацій оксиду вуглецю на вул. Довженка, Бессарабській та Московській площах до 1,7 ГДК середньодобових, Оболонському проспекті – до 1,5 ГДК середньодобових.

            Концентрації формальдегіду перевищували ГДК середньодобові на цих постах в 2,9 – 4,6 раза.

            Така ситуація обумовлена викидами автотранспорту, які становлять більше 87 % від загальної суми викидів в атмосферу. Крім того, працюючі ТЕЦ, інші підприємства, а також ремонтні  роботи  з укладки нового асфальту на магістралях міста, є джерелами викидів. З бітумної смоли при укладці асфальту при високих температурах відбувається випарування різноманітних органічних сполук, у тому числі формальдегіду.

Нинішнє високе забруднення атмосферного повітря перш за все пов’язане з метеорологічними умовами: високою температурою повітря, відсутністю опадів, наявністю нічних приземних інверсій, які стримують вертикальне перемішування повітряних мас.

За даними аерологічного зондування атмосфери з 23 липня у Києві спостерігаються нічні інверсії до висоти близько 400 м. Це значить, що температура повітря з висотою  не зменшується, як це має відбуватись у звичних погодних умовах, а зростає. Тому відбувається накопичення шкідливих домішок у приземному шарі повітря, які не розсіюються у верхніх шарах атмосфери.

            Ситуацію можна дещо поліпшити поливанням вулиць, припиненням укладання нового асфальту, який є додатковим джерелом потрапляння шкідливих домішок в приземний шар повітря. Ремонт доріг є додатковою причиною автомобільних корків під час стояння в яких, автомобілі здійснюють додаткові викиди забруднювальних речовин у повітря.

...
новини ЦГО
22.09.2017  Чергові температурні рекорди вересня у столиці
Як ми попереджали у попередній інформації, п’ятнична температура повітря у Києві виявилась
22.09.2017  Вересень продовжує дарувати киянам літнє тепло
За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневськ
22.09.2017  про температурний рекорд у Києві 21.09.2017 аудіо
про температурний рекорд у Києві 21.09.2017 аудіо
21.09.2017  Черговий температурний рекорд вересня у столиці
18.09.2017  Середина вересня киян радує температурними рекордами
За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневськваш IP 54.242.205.33
Україна, 03028, м. Київ-28, проспект Науки, 39, корпус 2
тел/факс: (044)525-94-58, (044)525-69-69. E-mail: aupcgo@meteo.gov.ua
© Використання матеріалів сайту дозволяється тільки з дозволу керівництва обсерваторії